הצוואר נתפס לכם ומסרב להשתחרר? טווח התנועה של הצוואר שלכם מוגבל בתנועות מסוימות? סובלים מחוסר תחושה, מכאבים או מנימול בידיים?

טיפול טבעי בכאבי צוואר בעזרת הרפואה הסינית והדיקור היפני יכולים לעזור לכם מאוד.

כאבי צוואר הם הסיבה הרביעית בשכיחותה לחוסר תפקוד. כ-30% עד 50% מהאוכלוסייה המערבית סובלים מכאבי צוואר לפחות אחת לשנה, וכ-15% מהאוכלוסייה סובלים מכאבי צוואר כרוניים בשלב כלשהו בחייהם.

11% עד 14% מהאוכלוסייה העובדת חווים כאבי צוואר שמגבילים את פעילותם לפחות פעם בשנה. מעבר לאי הנוחות ולתחושת המוגבלות, כאבי צוואר, כמו כל פגיעה אחרת בצוואר (גם כשהיא לא מלווה בכאבים) עלולים לגרום לבעיות חמורות אף יותר המורגשות גם מחוץ לאזור הצוואר. לכן חשוב לטפל בכל כאב בצוואר או בחשד לפגיעה בו מוקדם ככל האפשר.

למה כאבי צוואר כל כך נפוצים?

ישנן כמה סיבות שמעלות את שכיחותם של כאבי הצוואר:

  • הצוואר נושא עליו את משקל הראש ולכן נוצר עומס רב על כל שרירי הצוואר והחוליות.
  • מכיוון שהצוואר נמצא בהמשכן של חוליות הגב, הוא סופג הרבה מהזעזועים בזמן הליכה וריצה.
  • בגלל מיקומו בהמשך לחוליות, כל שינוי מבני בחוליות הגב כמו עקמת למשל, משפיע ישירות על הצוואר ועל התנועתיות שלו.
  • הצוואר הוא אחד האיברים הכי פחות מוגנים בגוף, ולכן הוא חשוף הרבה יותר מאיברים אחרים לפגיעות חיצוניות כמו תאונות וגם להשפעות של שינויי מזג האוויר.
טיפול טבעי בכאבי צוואר

למה אסור להזניח כאבי צוואר?

הצוואר הוא הקשר בין הראש והגוף. דרך הצוואר עוברים כלי הדם המזינים את הראש ואת המוח ודרכו גם עוברים עצבים מרכזיים המעצבבים את מרכז הגוף והידיים. לכן כל פגיעה ברקמות הצוואר וכל עיבוי שלהן יכולים להשפיע גם על כלי הדם והעצבים שעוברים דרך הצוואר ולגרום למגוון רחב של בעיות.

תופעות אלה, שיכולות לבוא לידי ביטוי באזורים אחרים, כוללות בין היתר כאבי ראש, חוסר ריכוז, לחץ דם גבוה וכן כאבים, תחושת נימול או חוסר תחושה בידיים. מעבר להקלת הכאב, טיפול בכאבי הצוואר ו/או בטווחי התנועה של הצוואר יכולים גם למנוע התפתחות שלאותן תופעות חמורות ולכן חשוב לטפל בהם כמה שיותר מוקדם.

מהי “צליפת שוט” ולמה חשוב לטפל בה?

“צליפת שוט” היא תופעה שבה הצוואר עובר תנועה לא רצונית מהירה לכיוון אחד ואחר כך לכיוון הנגדי כמו צליפת שוט, ומכאן שמה. לרוב תנועה זו נגרמת עקב תאונה. אופי התנועה הלא רצונית ואופי הפגיעה תלוי בכיוון הפגיעה. במקרים רבים הנפגע לא מרגיש כל כאב מיד אחרי התאונה, וגם בבדיקה לא נמצא נזק לצוואר. אבל בשלב מאוחר יותר עשויות להופיע תופעות לוואי חמורות.

צליפת שוט היא סוג של טראומה שהצוואר עובר ובעקבותיו גם כל הגוף. ככל שמתחילים בטיפול בשלב מוקדם יותר, כך קל יותר למנוע את תופעות הלוואי החמורות שעלולות להתפתח.

המחקרים מאשרים: הדיקור יעיל לטיפול בכאבי צוואר

מחקרים מצביעים על יעילות הדיקור לכאבים כרוניים בכלל ולכאבי צוואר בפרט. הנה כמה מהם, אם תרצו להתעמק:

מטה מחקר שכלל 17,962 מטופלים בנושא שימוש בדיקור לכאבים כרוניים כולל גם כאבי צוואר וכתפיים.

מחקר על יעילות דיקור לכאבי צוואר תוכלו לקרוא כאן.

ועל מחקר נוסף כאן

טיפול טבעי בכאבי צוואר

להרגיש הרבה יותר טוב זה תלוי בידיים שלכם…וגם שלי

ממליצים

“דניאל, טיפלת בי ובמגרנות שלי מאוד יפה. יש לך ידיים טובות, יכולת הקשבה ורצון אמתי לעזור. ממליצה בחום לבקר בקליניקה שלך. תודה רבה.”

נתנאלה רון אייזנברג

“איזה כיף לבוא למטפל שהוא מקצועי בטירוף, שיודע לזהות את הנקודות שצריכות חיזוק וגם לשחרר את המקומות הכואבים.למדתי על עצמי הרבה בזכות הטיפול איתך.”

טל חיון