הברך כואבת לכם כשאתם עולים או יורדים במדרגות? קשה לכם לכופף או ליישר את הברך? המליצו לכם לעבור ניתוח להחלפת מפרק הברך?

טיפול טבעי בכאבי ברכיים על ידי הרפואה הסינית והיפנית יכולים לשפר מאוד את מצבכם.

מפרקי הברכיים נושאים עליהם כמעט את כל משקל הגוף, ולכן לאורך זמן נשחק הסחוס שבין העצמות. מטרת הסחוס לבלום זעזועים, להפריד בין העצמות ולאפשר תנועה חלקה של העצמות בתוך המפרק.

למה זה כואב?

כשהסחוס נשחק ולעיתים אף מתחיל להתפרק,העצמות מתחילות לגעת זו בזו. המצב הזה עלול לגרום לכאבים, לנפיחות ולמגבלת תנועה של המפרק. מי סובל מכאבי ברכיים? בגיל מבוגר כולם סובלים משחיקת סחוס, אבל ישנם גורמים שמאיצים את התהליך כמו השמנה וריצה שמחמירים את התופעה

אפשר להחליף את הסחוס שנשחק?

למרות פרסומים מדעיים רבים שעוסקים בנושא, הרפואה עדיין לא הצליחה למצוא פתרון אמיתי לשחיקת הסחוס. לא ניתן לחדש את הסחוס או לגדל חדש. אולם בעזרת טיפול מתאים אפשר לעצור את השחיקה, להפחית במידה משמעותית את כאבי הברכיים ולשפר את התנועתיות של מפרקי הברך.

טיפול טבעי בכאבי ברכיים

איך מקלים על הכאב בתרגיל פשוט?

שריר “הארבע ראשי” עוטף את מפרק הברך ועוזר לייצב אותו, ולכן חיזוק השריר הוא טיפול טבעי בכאבי ברכיים שעוזר ברוב המקרים. גם תרגול ביתי יכול להפחית באופן משמעותי את הכאבים. איך תבצעו לבד בבית תרגיל פשוט מאוד לחיזוק שריר הארבע ראשי? צפו בסרטון הדגמה.

איך הדיקור עוזר לכאבי ברכיים?

טיפול טבעי בכאבי ברכיים על ידי דיקור יכול לשפר באופן משמעותי את תפקוד הברך ולהפחית מאוד את הכאבים. הדיקור מסייע להורדת הדלקתיות והנפיחות מסביב לברך, לשחרור שרירים תפוסים ולחיזוק השריר הארבע ראשי שעוטף את הברך ומייצב אותה. הטיפול בקליניקה משלב גם טכניקות של מגע, שילוב שמאיץ מאוד את תהליך ההחלמה של הברך ואת חזרתה לתפקוד.

גם המחקרים מעידים: הדיקור יעיל לטיפול בכאבי ברכיים

מחקרים רבים מצביעים על יעילות הדיקור לטיפול בכאבים כרוניים בכלל ובכאבי ברכיים בפרט. רוצים לשמוע עוד על המחקרים? הנה כמה מהם:

מטה מחקר שכלל 17,962 מטופלים בנושא שימוש בדיקור לכאבים כרוניים.

מחקר על יעילות הדיקור בבעיות של כאבי ברכיים תוכלו לקרוא כאן

ועל מחקר המראה את יעילות הדיקור להקלה על כאבים כרוניים במטופלים מעל גיל 50 ניתן לקרוא כאן.

טיפול טבעי בכאבי ברכיים

להרגיש הרבה יותר טוב זה תלוי בידיים שלכם…וגם שלי

ממליצים

“דניאל, טיפלת בי ובמגרנות שלי מאוד יפה. יש לך ידיים טובות, יכולת הקשבה ורצון אמתי לעזור. ממליצה בחום לבקר בקליניקה שלך. תודה רבה.”

נתנאלה רון אייזנברג

“איזה כיף לבוא למטפל שהוא מקצועי בטירוף, שיודע לזהות את הנקודות שצריכות חיזוק וגם לשחרר את המקומות הכואבים.למדתי על עצמי הרבה בזכות הטיפול איתך.”

טל חיון