סובלים מכאבים כרוניים שכבר לא מושפעים ממשככי כאבים? מרגישים שהכאב השתלט לכם על החיים והותיר אתכם חסרי אונים?

טיפול טבעי בכאבים כרוניים על ידי הרפואה הסינית והדיקור היפני יכולים להחזיר לכם במהירות את איכות החיים.

אנשים שסובלים מכאבים כרוניים מרגישים בהרבה מקרים חסרי אונים, כשגם תרופות משככות כאבים עוזרות להם במידה מועטה בלבד. ישנם אנשים הסובלים מכאבים יומיומיים ואיכות החיים שלהם נפגמת באופן משמעותי, עד כדי כך שהכאב "מנהל להם את החיים".

מהם הכאבים הכרוניים הנפוצים?

יש סוגים רבים ומגוונים של כאבים כרוניים, כלומר כאבים שנמשכים לאורך זמן. הנפוצים ביותר הם כאבים על רקע אורתופדי הקשורים לפגיעה במבנה העצמות וברקמות השרירים (כמו כאבי צוואר וכתפיים, כאבי גב, כאבים בידיים, כאבי ברכיים, דורבן ודלקת מפרקים). כאבים אחרים נגרמים על רקע הורמונלי וכלי דם (כמו כאבי ראש ומיגרנות, נוירופתיה, כאבי מחזור ופיברומיאלגיה), וכאבים נוספים נוגעים למערכות ספציפיות בגוף כגון מערכת העיכול (למשל מעי רגיז ועצירות).

לעיתים הכאבים ממוקדים באזור מסוים ולעיתים בכמה אזורים בגוף, הם יכולים להתרכז בצד אחד של הגוף או להיות מפושטים בכל הגוף. לפעמים הכאבים ניידים ועוברים מאיבר אחד לאחר, ולעיתים הם מחזוריים ומופיעים בעונות מסוימות.

לאורך זמן יש לכאבים נטייה להתגבר ולהתפשט למקומות נוספים בגוף, בעיקר כשמדובר בכאבים אורתופדיים. לדוגמה, כאב בצד ימין בגב התחתון יכול לייצר כאב בכתף הימנית.

טיפול טבעי בכאבים כרוניים
טיפול טבעי בכאבים כרוניים

אז למה הכאב הזה?

הכאב הוא מנגנון הגנה של הגוף. מתי הוא מופעל? כשמערכות הגוף נפגעות, או כשהגוף חושב שיש סכנה לפגיעה כזו. הכאב נועד למנוע מאתנו ביצוע פעולה שעלולה לגרום לפגיעה בגוף או להחמיר את הפגיעה שכבר התרחשה.

כשהגוף חש שהסכנה לפגיעה חלפה או שהפגיעה בגוף תוקנה הוא אמור לעצור את מנגנון ההתראה של הכאב ולאפשר חזרה לפעילות מלאה של מערכות הגוף. ברוב המקרים, בייחוד אצל אנשים צעירים, המנגנון עובד בדיוק כך. אולם לעיתים הבעיה לא נפתרת באופן מלא, ובמצבים מסוימים חל שיבוש במנגנון הכאב ואז הכאבים ממשיכים לאורך זמן – אלו הכאבים הכרוניים

איך נגרמים הכאבים הכרוניים האורתופדיים?

כאבים אורתופדיים כרוניים, שהם כאמור הכאבים הכרוניים הנפוצים ביותר,מתחילים לרוב ככאבים אקוטיים מקומיים. אלה נגרמים כתוצאה מפעולה שהזיקה לרקמת שריר או מהחלטת הגוף להפעיל את מנגנון הכאב כהגנה מפני אפשרות של פגיעה בגוף.

ברוב המקרים מנגנון הריפוי של הגוף נכנס לפעולה, וכשהגוף מבין שהנזק תוקן או שהסכנה לנזק חלפה הוא סוגר את מנגנון ההגנה,כלומר מפסיק את הכאב. אם הנזק לא מטופל או שמסיבות שונות הגוף לא מבין שהסכנה חלפה, הכאב נשאר. אם מצב זה לא מטופל, הכאב מתקבע בגוף, בעיקר במוח, ונשאר לאורך זמן. זהו הכאב הכרוני. לכן חשוב מאד לטפל בכאבים אקוטיים במהירות וביעילות כדי למנוע מהכאב להתקבע ולהפוך לכרוני.

טיפול טבעי בכאבים כרוניים
טיפול טבעי בכאבים כרוניים

גם בזה אנחנו אשמים?

חלק מהכאבים הכרוניים נובעים מאורח החיים שלנו. חוסר פעילות פיזית או חוסר פעילות ברוב ימות השבוע לצד פעילות אינטנסיבית בסוף השבוע, ישיבה ממושכת, השמנה, פעילות ספורטיבית לא מאוזנת, נעליים לא מתאימות (עם או בלי עקבים) –כל אלה גורמים לחוסר איזון בגוף. חלק מהשרירים נחלשים, בעוד שרירים אחרים מתחזקים יתר על המידה. כך, במקום שהשרירים יאזנו אחד את השני, נוצר עומס יחסי לא מאוזן בחלק מהגוף. מתח יומיומי גורם גם הוא להתכווצות שרירים, שלאורך זמן יוצרת פגיעה ברקמה וכתוצאה מכך נגרם הכאב

אפשר למנוע כאבים אורתופדיים כרוניים?

אז מה עושים? מודעות לבעיה היא צעד חיוני ראשון לקראת פתרונה. למשל, אם אנחנו נאלצים לשבת כמה שעות ברציפות, חשוב לקום לפחות פעם בשעה ולתת לגוף לחזור לתנוחה הטבעית שלו. אם אנחנו עושים ספורט לא מאוזן (כמו טניס לדוגמה), מומלץ לחזק גם את השרירים שפחות משתתפים בפעילות שלנו. תחזוקה מונעת עוזרת מאוד למנוע את הופעת הכאבים ואת הפיכתם לכרוניים.

איך עוזר הדיקור לריפוי כאבים כרוניים?

נקודות הדיקור משפיעות על כל מערכות הגוף. בעזרת נקודות הדיקור ניתן להרפות שרירים,להשפיע על מערכת החיסון,להאיץ את תהליך הריפוי בגוף ולעזור לתקן תהליכים דלקתיים. הדיקור משפיע גם על בלוטות הורמונליות כמו בלוטת יותרת הכליה, שמשחררת את ההורמון קורטיזול שמשמש כמשכך כאבים ונוגד דלקת טבעי של הגוף.

בנוסף לכך, דיקור יפני מאפשר אבחנה טובה של חוסר האיזון האורתופדי ושל מערכות הגוף השונות. זהו דיקור מדויק שמשפיע במהירות ומתחיל באופן מיידי את תהליך הריפוי של הגוף

ומה גילו המחקרים?

מחקרים רבים מעידים על יעילותו של הטיפול הטבעי בכאבים כרוניים על ידי דיקור לריפוי בכאבים כרוניים. על אחד מהמחקרים המקיפים והמרתקים בנושא, שכלל 17,962 מטופלים, תוכלו לקרוא כאן.

להרגיש הרבה יותר טוב זה תלוי בידיים שלכם…וגם שלי

ממליצים

"דניאל, טיפלת בי ובמגרנות שלי מאוד יפה. יש לך ידיים טובות, יכולת הקשבה ורצון אמתי לעזור. ממליצה בחום לבקר בקליניקה שלך. תודה רבה."

נתנאלה רון אייזנברג

"איזה כיף לבוא למטפל שהוא מקצועי בטירוף, שיודע לזהות את הנקודות שצריכות חיזוק וגם לשחרר את המקומות הכואבים.למדתי על עצמי הרבה בזכות הטיפול איתך."

טל חיון