"דיקור יפני?" אתם שואלים, "זה בטח בדיוק כמו הדיקור הסיני, לא?" אז זהו שלא.

דיקור סיני הפך כבר מזמן למושג מוכר בקרב הציבור הישראלי. אבל לצד זאת, בשנים האחרונות הולך ומתרחב השימוש גם בדיקור היפני. אז מהו הדיקור היפני, ומה מייחד אותו?

שילוב של מזרח ומערב

הדיקור היפני התפתח על בסיס הרפואה הסינית, והוא משלב ידע מהרפואה הסינית המסורתית עם ידע מהרפואה המערבית המודרנית. אבחון במסגרת דיקור יפני מתרכז במגע עדין באיברים כמו הבטן והצוואר, שבהם ניתן לקבל אינדיקציה מהימנה לגבי תפקוד כל מערכות הגוף כולל זיהוי שורש הבעיה, וכן אינדיקציה מיידית לתגובת הגוף לדיקור ולהצלחת הטיפול. בנוסף למחטים, במסגרת דיקור יפני נעזרים בדרך כלל גם בשלל אמצעים נוספים, והתוצאה- טיפול אפקטיבי מהיר ויעיל במגוון רחב של כאבים.

דיקור יפני
דיקור יפני

איך נולד הדיקור היפני?

הרפואה הסינית הגיעה ליפן במאה השישית לספירה והמשיכה להתפתח ולשגשג שם עד היום. אולם במהלך השנים השיטה היפנית התפתחה באופן שונה מאשר בסין, והפכה לזרם רפואי בפני עצמו. גרמו לכך כמה סיבות:

  • במאה התשיעית לספירה נותקו הקשרים בין סין ליפן, מה שהזניק את ההתמחות היפנית לזרם רפואי בפני עצמו.
  • ב-350 השנים האחרונות מי שהובילו את התפתחות הרפואה היפנית היו מטפלים עיוורים שפיתחו לדרגת אמנות את שיטת האבחנה המבוססת על מגע.
  • שיטת הדיקור היפני המשיכה להתפתח גם אחרי הגעתה ליפן שלהרפואה המערבית, זאת בגלל עלות ההנמוכה יותר של השיטה המסורתית.
  • במקביל, באותה תקופה נאסר על מטפלים לרקוח ולספק למטופלים צמחי מרפא, ולכן הם נאלצו לדייק יותר את הדיקור על מנת להשיג תוצאות טובות בטיפול ללא צמחים. התוצאה הייתה שיטת דיקור שונה מחברתה הסינית, מדויקת ואפקטיבית יותר, שמשלבת בתוכה בנוסף לידע המסורתי גם ידע מהרפואה המערבית.

אז מה מייחד את הדיקור היפני?

הדיקור היפני הוא שילוב אפקטיבי של הרפואה הסינית המסורתית וידע מודרני עדכני מתוך הרפואה המערבית,שילוב שמאפשר להשיג תוצאות טיפוליות מהירות.

אז אלו מאפיינים עיקריים מייחדים את הדיקור היפני ?

  • שיטות האבחון והטיפול מבוססות בעיקר על מגע בגוף המטופל, במיוחד באזור הבטן והצוואר. רגישויות שמזוהות שם משתנות בעת הדיקור ומספקות בנוסף לאבחון של מצב המטופל גם משוב על תגובתו לדיקור.
  • בעקבות שיטת האבחון הייחודית,המטופל הופך לשותף מלא לתהליך האבחון ולתחילת תהליך ריפוי הגוף שלו כתגובה לדיקור.
  • בדיקור היפני משתמשים במחטים דקות ביותר כאשר הדיקור הוא שטחי – כשניים עד שלושה מילימטרים בלבד. התוצאה היא דיקור עדין, שאינו כואב ושלרוב בקושי מורגש.
  • בדיקור היפני מסתייעים גם באמצעים נוספים כמו למשל מוקסה (חומר העשוי מהצמח לענה), שמגבירים את האפקטיביות של הטיפול.
  • האינטגרציה עם ידע מהרפואה המערבית המודרנית משפרת את איכות הטיפול וכן מאפשרת לתקשר עם המטופל במונחים מערביים שמוכרים לו.

בזכות כל המאפיינים הללו, הדיקור היפני משיג תוצאות טיפוליות טובות גם בבעיות מורכבות, וזאת תוך מספר מצומצם יחסית של טיפולים

דיקור יפני

להרגיש הרבה יותר טוב זה תלוי בידיים שלכם…וגם שלי

ממליצים

"דניאל, טיפלת בי ובמגרנות שלי מאוד יפה. יש לך ידיים טובות, יכולת הקשבה ורצון אמתי לעזור. ממליצה בחום לבקר בקליניקה שלך. תודה רבה."

נתנאלה רון אייזנברג

"איזה כיף לבוא למטפל שהוא מקצועי בטירוף, שיודע לזהות את הנקודות שצריכות חיזוק וגם לשחרר את המקומות הכואבים.למדתי על עצמי הרבה בזכות הטיפול איתך."

טל חיון